Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

VEB 13 Fire of Anatolia (Türgi)/Saku Suurhall/
Fire of Anatolia (Türgi)

Fire of Anatolia (Türgi)

Legendaarne tantsuetendus - Fire of Anatolia (Türgi)
«Fire of Anatolia» on ebaharilik projekt, mis haarab endasse aastatuhandeid vana Euroopa mütoloogia, aga ka Anatolia kultuuriajaloo. Kaasatud on ka õige erinevad rahvatantsud ja -muusika pea kõigist Türgi Vabariigi osadest.


Anatooliaks kutsuti vanal ajal tervet Türgimaad - selle rahva ajalugu on innustanud Mustafa Erdogani looma tantsuetendust Fire of Anatolia, kus esinevad mitmed tuntud Euroopa tantsukollektiivid. See on väärtuslik etendus nii oma mitmekesisuselt, ilult kui ka kunstiväärtuselt.
Programmis «Fire of Anatolia» tegutsevad maailma kolm tuntuimat tantsukollektiivi,
mis on sama tuntud kui sellised suurused nagu Riverdance ja Lord of the Dance.
«Fire of Anatolia» kujutab endast eepost, mis jutustab muusika, tantsu ja imelise valgusseade abil Anatolia ajaloost. Kohast Musta ja Vahemere kokkupuutekohal - alates elu (tule!) sünnist nendel aladel, kuni tänase päevani.
Vana-kreeka, türgi, armeenia, slaavi ja paljude teiste kultuuride ning rahvaste elu, kes asusid elama antud piirkonda näitab end ahvatlevas tantsuetenduses «Fire of Anatolia» tantsu ja laulu läbi.
Tantsuetenduse stiili on raske kirjeldada sõnades, selle žanrit on praktiliselt võimatu määratleda. Ere julge klassikalise balleti süntees rahvatantsu ja kaasaegse koreograafiaga on põimunud hitt-lugude ja režissöör-lavastaja eriliste leidudega.
Sooloesinemised vahelduvad ootamatult grandioossete massistseenidega ja kahe tunni vältel võib nautida nii peent klassikalist balletti, moderntantsu, sütitavat kõhu-tantsu, oma hüpnootilise rütmi poolest kuulsat halali, dervišite võidukat keerutamist, esituselt uskumatut jõudu nõudvat Kaukaasia rahvaste tantsuloomingut kui ka uskumatult rütmikaid Musta mere regiooni rahvaste tantse.

«Fire of Anatolia» hoiab enda käes juba teist aastat Guinnessi rekordite raamatus kaht kohta kõige kiirema 241 tantsuliigutuse esitamise eest minuti vältel - ja kõige suurema vaatajahulgaga etenduse eest, kui Ereğlis vaatas seda tantsuetendust 400 000 vaatajat.
Tantsukollektiiv on külastanud 85 maailma maad ja andnud üle 2000 etenduse, mida on saanud vaadata enam kui 10 miljonit inimest.
Eesti publik saab esmakordselt jälgida «Fire of Anatolia» legendaarse ja harukordse tantsukollektiivi esinemist 11. novembril Saku Suurhallis!
Kuni 20 veebruarani on kõigile piletitele allahindlus 20%!

Kõik registreeritud kasutajad saavad täiendavat soodustust 7%

 

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: