Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

NOV 09 Lord of the Dance /Tondiraba jäähall/
Lord of the Dance

Lord of the Dance

Lord of the Dance tähistab Tallinnas oma 20. tegevusaastat!

9. novembril 2017 toimub Tallinnas nimeka koreograafi Michael Flatley show „Lord of the Dance.“ Maailmaturnee raames esitleb kollektiiv oma 20. tegevusaasta auks spetsiaalset kava. Pealinna elanikel ja külalistel on kõvasti vedanud – tänu kohaliku korraldaja Tallinn Concert Clubi (TCC.ee) aastatepikkusele ja edukale koostööle trupi mänedžeriga lülitati Tallinn juubelituuri kavva. Trupi eelmised külalisesinemised said Tallinnas peadpööritava edu osaliseks. Seekord toimub show kõige moodsamal väljakul – Tondiraba areenil. 

Tallinnas teatakse ja mäletatakse nimekat truppi Lord of the Dance hästi. Eelmised kaks etendust läksid täissaalile. Publiku suure huvi tõttu tegi korraldaja ettepaneku korraldada etendus kõige moodsamal ja suuremal areenil. Rahvusvahelise show´ „Lord of the Dance“ produtsendid käisid spetsiaalselt Tallinnas esinemiskohaga tutvumas.

Trupi Lord of the Dance mänedžer jäi väljakuga rahule ja Eesti lülitati kuulsa kollektiivi juubelituuri kavva. Jääb üle vaid rõõmustada, et maailma parimatel lavadel etendatud fantastiline juubeli-show toimub ka Tallinnas.


KUIDAS SAADA LISASOODUSTUST 8% (TCC) LEIAD SIIT.


Uus lavastus ühendab endas juba klassikaks saanud etenduste filigraanse täpsuse, moodsa muusika, uue koreograafia ning lavakostüümid. Show režissöör ja koreograaf on Michael Flatley, trupi rajaja.

Rääkides sellest lavastusest on Flatley ühes intervjuus öelnud: „Meie show aluseks on väga liigutav süžee – väikese vaimu unistus. Meie show´s, nagu eluski, võitlevad omavahel headus ja kurjus, armastus ja kirg.“ Tegemist on kuulsa iiri legendiga, mis räägib väikese vaimu eest välja astuva tantsukuninga ja tumeda lordi Don Dorcha vastasseisust.
Ka show „Lord of the Dance“ ise on saanud Iirimaal tõeliseks legendiks ja klassikaliseks näiteks sellest, mida kujutab endast iiri tantsu meistrite kõrge tase.

Tondiraba areenil toimub „tuumapommi plahvatus“, lööb lõkkele viiulite ja tantsijate lavaheitlus, mida saadavad 3D-efektid ning tänapäevane heli- ja valgussüsteem.

Etenduses vahelduvad stseenid nagu kaasakiskuvas filmis. Vaatajatel pole aega hinge tõmmata, pilku lavalt lahti saada pole lihtsalt võimalik. Teid ootab kaasahaarav dramaatiline etendus, mis hämmastab ja hüpnotiseerib vaatajaid. See mitte ei jää kauaks meelde, vaid ei unune iial. Ei tohi unustada, et ükski videoklipp ega foto ei suuda edasi anda kogu maagiat, millega on täidetud see fantastiline show! Seda ekraanilt näha on üks asi, elavas esituses aga hoopis teine asi.

Te kahtlete ikka veel, kas osta pilet või mitte? Hästi, siis me jätkame.

Külalisetendusest võtavad osa akrobaatika maailmameistrid ja kuulsad tantsutähed: seitsmekordne maailmameister James Keegan ja üheksakordne maailmameister Fergal Keane. Show muusika kirjutas helilooja Gerard Fahey, kes on erinevate muusikažanritega eksperimenteerimise eest pälvinud Iirimaal arvukalt tiitleid ja autasusid. Kõige rohkem on tema muusikastiili mõjutanud etniline muusika, tema kompositsioonid on tuntud kogu maailmas.

Võimalik, et just Lord of the Dance on iiri tantsu viinud professionaalsele tasemele, mistõttu on nende show nõutud kogu maailmas.

Show aluseks on rahvatantsud (sealhulgas kiire iiri tants), erinevad, kuid samas nii sarnased tantsusuunad: pehmekingatants ja kõvakingatants (iiri stepp). Lavastuses kasutatakse paljude rahvaste folkloori motiive ja vanu keldi ballaade. Kahtlete ikka veel, kas osta pilet või mitte? Ärge kahelge! Ostke julgelt, kuni paremad kohad pole välja müüdud.

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: