Kasutaja sisenemine

Sisestage e-posti aadress ja parool

Unustasite salasõna? Tuleta meelde

Ei ole meie klubi liige? Registreeru siin

NOV 09 BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA/Vanemuise Kontserdimaja/
BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA

BUDAPEST GYPSY SYMPHONY ORCHESTRA

 Eestit ootab grandioosne maailmaklassi muusikaline sündmus: publiku ees esinevad meie päevade Paganinid, kes täidavad ruumi suursuguste muusikapaladega – alates klassikast ja lõpetades kaasaegsete hittidega.


KUIDAS SAADA LISASOODUSTUST 7% LEIAD SIIT.


Originaalne ja maailma suurim Gypsy Symphony Orchestra of Budapest "100 viiulit" esineb kolmes linnas - Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Ainulaadsed Ungari virtuoosid, kelle orkestris tegutsevad tšellod, vioolad, kontrabassid, klarnetid, simbelid ja puhkpillid, esinevad Eestis järgmiselt:

8.11.2015 Tallinn, Nordea Kontserdimaja
9.11.2015 Tartu, Vanemuise Kontserdimaja
10.11.2015 Pärnu, Pärnu Kontserdimaja

"100 viiulit" on kõige silmapaistvam ja suurem mustlaste orkester, millele on juba aplodeerinud mitmed maailmakuulsad kontserdisaalid. Ungari virtuoosidest, kes esitavad oma teoseid omaenda mustlas-euroopa stiilis, on publik vaimustuses juba viimased 30 aastat.

Orkester "100 viiulit" eripäradeks on see, et esinetakse ilma nootide ja lausa ilma dirigendita, samuti on orkestris suur osakaal keelpillidel. Keelpillide armeed ja väiksemat puhkpillide gruppi juhendavad vaheldumisi orkestri muusikud ise, võttes aeg-ajalt enda peale dirigendi ülesandeid. Muusikud on nii meisterlikud, et rahva seas kutsutakse neid Ungari või mustlas- Paganinideks.

Esinemistele annab ka erilist koloriiti esinejate seljas olevad Ungari rahvariided. Orkestri repertuaaris on teoseid maailma klassika pärandist, erinevate riikide folk ja pop lugusid, ja kindlasti - mustlasmuusikat.

Orkester "100 viiulit" on unikaalne, sest sellel on vaid üks koosseis ja enamik muusikuid töötab orkestris juba selle loomise esimesest päevast. Orkestri sattumine ei ole aga vaid juhuse käes, vaid selleks peab tulema esimeseks ühes teatud võistluses, mida korraldatakse Budapestis juba orkestri asutamise esimestest päevadest.

Muide, orkestri ajalugu on üsna ebatavaline: ta tõendab, et ei ole halba ilma heata. Usutakse, et orkester oli moodustatud 1985. aastal. Ungari viiulivirtuoosi Sandor Jaroka matustele kogunes hulgaliselt tema vere- ja vaimusugulastest mustlasmuusikuid. Nad hakkasid koos improviseerima, leidsid, et väga hea oleks liituda ühtseks orkestriks, mis tänase päevani, ehk juba pea 30 aastat, on tohutult edukas.

Orkester paneb publikut endasse armuma juba esimestest nootidest, kontsert on aga nii inspireeriv, et traditsiooniliselt iga etenduse lõpus kutsub publik muusikuid aina veel ja veel lavale, saalis plahvatab iga kord maruline ja pikaajaline aplaus. Seda kõike ei tekita vaid kõikidele teada ja tuntud lemmiklood, vaid ka muusikute enda isepärane energia, nende ekspressiivsus ja teoste tuline esitamine.

Pärast kontserti jäänud positiivsed emotsioonid ei jäta su veel pikaks ajaks rahule, eredad mälestused jäävad aga sinu südamesse igaveseks.

Üritus FB-kis:

www.facebook.com/events/1616729048550581
Selle kuu lõpuni kõik piletid 15% soodsama hinnaga!

Kõik registreeritud kasutajad saavad täiendavat soodustust 7%

JAGA:

VK Facebook Twitter

KUTSU SÕPRA: